Pages - Menu

poniedziałek, 3 czerwca 2013

Pufy, poduszki do siedzenia

W mieszkaniach o małym metrażu idealnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju poduszki, pufy, taborety czy poprostu przerobiona na siedzisko drewniana skrzynka. Zamiast dużego fotela, krzeseł, ciekawym pomysłem jest wkomponowanie w charakter swojego pomieszczenia, czegoś na czym możemy wygodnie usiąść, a co nie zabierze nam zbyt wiele miejsca. Spotkanie ze znajomymi, niekoniecznie musi odbywać się przy stole na 'tradycyjnych' krzesłach :) Super rozwiązaniem mogą okazać się miękkie poduchy do siedzenia, ułożone wokół ławy, stolika etc. Tego typu rozwiązania nie są zarezerwowane jedynie dla nowoczesnych wnętrz, mogą stać się ciekawym elementem wystroju wnętrza w stylu retro czy rustykalnego. Wszelkiego rodzaju pufy na nóżkach czy w eleganckich pokrowcach idealnie się wkomponują. Zresztą ja zawsze jestem za mieszaniem stylów, eklektyzm zawsze się sprawdza ;)
Poduszki do siedzenia można bez problemu schować i wyjmować tylko na przyjście gości. Wtedy najlepiej sprawić sobie nieduże gabarytowo:) bardzo fajne znalazłam w jednym ze sklepów internetowych (foto: allforsmile.com)

foto: folkownia.pl


Z pewnością nie pasują na każdą okazję, ale idealnie wkomponują się w szalone party:)
Kiedyś widziałam też fajny wzór w sklepie Tchibo, stonowane, w kolorach pastelowych, totalnie uniwersalne, pasujące niemal do każdego wnętrza. (foto: tchibo.pl)


Dla wielbicieli kotów, też coś zaprojektowano :) Jednak cena, jak na taka pufę troszkę zaporowa (ok. 250 zł:/), no ale odrobina szaleństwa też czasami jest potrzebna:)
foto: czerwonamaszyna.pl

Koty są produkcją Lilyshop, której różne kreatywne projekty można kupić lub pooglądać:) na stronie czerwonej maszyny.

Z pewnością bardziej klasyczne i eleganckie są wszystkie pufy z nóżkami czy w stosownym pokrowcu. Wiele z nich może stanowić 'stały' element wystroju wnętrza, a nie 'dodatkowy' mebel na przyjęcia.

foto: designteka.pl

foto: idealmeble.pl

Fajnym pomysłem na wygodne leżakowanie:), relaks, odpoczynek jest ogromnaaa poducha, którą także kładziemy na podłogę, jak klasyczną leżankę:)

foto: pufy.pl

Wszelkiego rodzaju miękkie worki typu sako czy te w formie piłki także fajnie spełniają  rolę pufy, jednak ja nie do końca jestem do nich przekonana pod względem ich estetyki.

Ciekawy jest pokrowiec imitujący piłkę tenisową, czy do rugby:)


foto: pufy.pl


No i na koniec klasyka gatunku:) Pufa kostka w przeróżnych wcieleniach, można zmieniać pokrowce do woli, w od humoru, nastoju, wystroju, okazji :)
(fotki z pufa.pl)

Nowoczesne, modernistyczne, klasyczne, w przeróżnej kolorystyce, szalone i stonowane. Pufa to mebel, który możemy w dowolny sposób 'przystroić' pokrowcem i super ożywić swoje wnętrze:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz