Pages - Menu

środa, 4 września 2013

Inspirowane błękitem, czyli odrobina greckiego stylu we wnętrzu :)

Wszelkie odcienie niebieskiego to niewątpliwie jedne z częściej wybieranych barw jeśli chodzi o wystrój wnętrz. Kolor ten stosujemy zarówno w salonie jak i w łazience czy kuchni. Świetnie komponuje się z innymi barwami jak żółty, szary, biały. W zależności od upodobań możemy łączyć różne barwy z niebieskim. W połączeniu z bielą, gdy elementy wystroju są niebieskie, wnętrze nabiera greckiego stylu. W takim mieszkaniu, fajnie komponują się wszelkie marinistyczne dodatki, dużo drewna (najlepiej w białym kolorze), błękitu kojarzącego się z czystą morską wodą.

Wnętrza inspirowane stylem prowansalskim, z południa Francji czy stylem włoskim albo greckim kojarzone są z czystością wody, ciepłem promieni słonecznych. Pomieszczenia są jasne, utrzymane w pastelowych odcieniach, ciepłe, często z dodatkami kamienia, drewna. Sprawiają wrażenie starych, ale urokliwych. Często specjalnie 'postrzamy' wiele przedmiotów czy mebli, aby nadać swojemu projektowi odpowiedniego charakteru. 
Przeglądając stare numery Art Decoration natrafiłam na domek użądzony właśnie w starym stylu. Stare, rustykalne meble, piękne tkaniny, dużo światła. Elementy z kamienia, z drewna. Takie stylizacje są mi najbliższe:)
 

Fotki znalezione w Art&Decoration Nov-Dec 2005

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz