Pages - Menu

poniedziałek, 22 kwietnia 2013

Wazony, wazoniki, naczynia emaliowane czyli czas kwiaty:)

Fakt, iż wiosna przyszła do nas już na 100% nastraja na dekorowanie wnętrza kwiatami...w ruch idą wazony, wazoniki, wszelkiego rodzaju pojemniki. Przy dużej ilości kwiatów, ciekawym rozwiązaniem może stać się zwykłe, emaliowane czy metalowe wiaderko (nada wnętrzu specyficzny urok) czy duży dzban. Ja osobiście zachwycam się emalią z Olkusza (poniższy dzbanek pochodzi ze strony www.emalia.pl). Dawniej niechciane, ciężkie, schowane głęboko na strych; dziś mocny element designu. Kiedyś w roli głównej wśród prac gospodarczych, dziś fajne rozwiązanie na udekorowanie czy pokoju czy kuchni czy tarasu.

(fot. www.takczysto.pl)

(fot. www.emaliowane.pl)

Naczynia takie to też świetny pomysł na wielką donicę, super prezentuje się w nich lawenda, można wybrać mniejsze wiaderka, wielkości średniej doniczki. Na pewno coś z naczyń emaliowanych trafi do mojego domu:)
Póki co nie posiadam ani białego dzbanka, ani fajnego wiaderka, za to wypełniam tulipanami swoje wazony:)

(foto www.maly-ogrodnik.pl)

Wykorzystać można stare naczynia, które nie będą już wykorzystywane do innych celów. Wystarczy napełnić 3/4 ziemią i posadzić ulubione kwiaty :) Pamiętać należy, iż w pojemniku muszą być otwory w dnie lub nasypać kamyki na dno (ważne żeby woda nie zalegała)


Oczywiście nie można zapominać o wszelakich wazonach, do których muszę się przyznać - mam słabość. Niestety zimą ciężko jest je zapełnić pięknymi kwiatami, jednak wiosną, wręcz przeciwnie...
Wazony, szczególnie te duże często służą jako jeden z głównych elementów wystroju salonu czy sypialni. Znaleźć możemy w przeróżnych kształtach, kolorach, z grafiką.
U mnie królują przezroczyste i niebieskie:)
Jeżeli aktualnie nie mam w domu świeżych kwiatów, często napełniam smukłe wazoniki pachnącymi suszkami, daje to fajny efekt, a przy okazji przyjemny, delikatny zapach.


Wazon poniżej jest z tych 'olbrzymich', super prezentują się w nim wysokie kwiaty (mieczyki, lilie). Kupiony był w Ikei, na jakiejś mega wyprzedaży:)


Drobna dekoracja dla małego wazonika, dodaje mu uroku:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz