Pages - Menu

wtorek, 18 lutego 2014

Nieduży aneks kuchenny bez wiszących szafek

Biel, i wszelkie pastele to moje ulubione zestawienia nie tylko we wspomnianej kuchni, ale w całym mieszkaniu. Z uporem maniaka przemalowuje różne drewniane elementy w domu, aby było jasno w pomieszczeniach. Mam malutkie mieszkanie, dlatego nie za bardzo mogę sobie pozwolić na ciemne barwy. Męczą mnie takie wnętrza, wydają się ciężkie i przeładowane. Nawet ze specjalnie dobraną grą światła wybieram - jasne wnętrza (jeżeli chodzi o małe metraże jak mój). Niedawno odważyłam się zmienić kolor kuchni z błękitu na szary... Efekt super, polecam wszelkie odcienie szarości w połączeniu z białymi dodatkami. Jako, że kuchnie mam połączoną z salonikiem, planując zakup szafek od początku wiedziałam, że moje szafki ograniczą się się tylko do stojących. No i tak też się stało, w mojej kuchni nie ma wiszących szafek :) na głównej ścianie, która widoczna jest z salonu przymocowałam długą półkę w jasnym kolorze, a ścianę przemalowałam na szary kolor. Mam pewne zaległości w fotkach, dlatego swoją kuchnię załączę za pare dni. Na wspomnianej półce co jakiś czas zmieniam 'ekspozycję' :) W zależności od pory roku, świąt - układam sezonowe kwiaty, sztuczne białe maki w towarzystwie metalowych doniczek. Naprawdę polecam osobom, które czują potrzebę częstych zmian w domu :)) Co jakiś czas kuchnia troszeczkę się zmienia:)
Aktualnie zmieniam nieco ścianę za płytą do gotowania, zamówiłam białą mozaikę. Przeglądając internet szukałam różnych inspiracji 'kuchennych', posiłkując się właśnie hasłem BIEL :)
Ja jestem przypadkiem totalnego minimalizmu jeżeli chodzi o sprzęt kuchenny, ogranicza się on do płyty, lodówki, piekarnika. Bardzo podobają mi się kuchnie, które nawiązują swoim wystrojem do salonu, pokoju.
Ja najczęściej zawieszam wzrok na tych bez wiszących szafek, zawsze jakiś pomysł może wpaść w oko :)
Przy niedużym aneksie można troszkę 'zaszaleć', zrobić wyjątek od stereotypowej kuchni, dodać barwy, gadżety - kwiaty, naczynia, kolor na jednej ścianie.


    fot. www.thisoldhouse.com
                                       fot. www.kitchenbuilding.com

    fot. www.bedroomkitchen.com

     fot. www.housetohome.com


                                   fot. www.kitchenbuilding.com

Jak tylko skończę swoją mozikę, załączę fotki kuchni:))


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz