Pages - Menu

niedziela, 9 marca 2014

Urlop w Zakopanem - piękna Zakopiańska architektura

Właśnie wróciłam z kilku-dniowego wypadu do Zakopanego :) Bardzo lubię to miasteczko i często tam wracamy. Zimowym sportowcem nie jestem, ale za to uwielbiam przemierzać szlaki turystyczne:) Tym razem wybraliśmy się Doliną Chochołowską na Polanę Chochołowską, aż do schroniska :) W górach zima w pełni, śnieg, lód, i niziutka temperatura. Ze słonecznej Warszawy przenieśliśmy się w zimowe klimaty Zakopca :)

nasz cel:)


Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie zachwycała się architekturą. Przepiękne domy z bali, ornamenty, rzeźby, całe mnóstwo regionalnych bibelotów.
Góralskie domy mają w sobie coś magicznego, bardzo lubię w nich siedzieć i cieszyć się tym, co mnie otacza.


             
W jednej z karczm zauważyłam te owieczki wykonane z koszyków wiklinowych i drewnianych dodatków oraz kolekcję dzwoneczków zawieszonych przy suficie :)
Drewniane domy są specyficzne, zarówno z zewnątrz jak i w wewnątrz. Wydaje mi się, że już sam surowiec dyktuje nam pewnego rodzaju styl, w którym urządzamy takie wnętrza. Przytulne, ciepłe wnętrza w stylu cottage.
Nieodzownym elementem zawsze jest kominek:) Często w centralnym punkcie pomieszczenia - kamienny, czy wykończony drewnem.

  foto: commons.wikimedia.org

  foto: goralskidom.pl

  foto: e-turysta.net

  foto: werandacountry.pl


Pozdrawiam mocno!!:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz